Skip to main content

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi powołaną przez czwórkę aktywnych radnych, którzy swoim podejściem i zaangażowaniem zarazili nas wiarą w nową jakość działania. Jako mieszkańcy, a zarazem inicjatywa „My mieszkańcy”, chcemy jak najlepiej dla Swarzędza, bo jest on naszym domem i wiążemy z tą Gminą przyszłość.

To tutaj jesteśmy wychowawcami, społecznikami i prowadzimy swoje przedsiębiorstwa. W swarzędzkich szkołach uczą się nasze dzieci, a my sami na co dzień spędzamy tutaj czas.

Na naszych listach wyborczych znajdziecie osoby, które chcą wychodzić z inicjatywą, posiadają kompetencje w wielu obszarach oraz nie chowają głowy w piach, gdy należy zmierzyć się z problemem.

Dlaczego My Mieszkańcy?

Podczas minionej kadencji byliśmy blisko najważniejszych spraw, które dotyczyły naszego miasta. Uważamy, że wiele z nich można załatwić sprawniej, szybciej, logiczniej i z większą korzyścią dla mieszkańców. Przygotowanie merytoryczne i doświadczenie zarówno naszego kandydata na burmistrza, jak i przyszłych radnych pozwoli nam zabierać głos w ważnych i trudnych sprawach dla Swarzędza.

Polityka, a działanie

Wiemy, że samorząd to nie miejsce na polityczne podziały, dlatego jednogłośnie zrezygnowaliśmy z barw partyjnych, aby nie ograniczały nas stereotypy, często powielane w ogólnokrajowej narracji. Wiemy, że nie jest to drogą do skutecznego działania, które jest dla nas priorytetem.

Jak będziemy działać?

Niebawem zaprezentujemy Państwu nasz program, jednak nie jest on główną ideą naszego ruchu. Z poprzednich lat doskonale wiemy, że obiecywać można wiele. Żeglarską Marinę na jeziorze swarzędzkim, obwodnicę czy tramwaj do Poznania. Przyświeca nam idea „małych kroków” i realizowanie potrzeb, które podniosą jakość życia społecznego „tu i teraz” – Projekty poddane analizie, konsultacjom i nieprzeinwestowane.

O co nam chodzi?

Wierzymy, że połączenie empatii, przedsiębiorczości, skuteczności działania i oddolnej energii będzie odpowiedzią na realne potrzeby Mieszkańców. My Mieszkańcy to nie tylko komitet wyborczy; to społeczność odpowiedzialnych ludzi, którzy chcą aktywnie kształtować swoje otoczenie. Dlatego też zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, ponieważ razem możemy realnie budować nową jakość działania.

Co nas wyróżnia?

Stoi za nami doświadczenie samorządowe, dziesiątki inicjatyw społecznych, ludzie, którzy z empatią poświęcają się rozwojowi najmłodszych i najbardziej potrzebujących. Mamy kompetencje wynikające z prowadzenia przedsiębiorstw; związanych ze służbą zdrowia, zaawansowanymi technologiami, usługami oraz szeregiem innych obszarów.

Kogo wspieramy?

Kandydatem na burmistrza z ramienia „My Mieszkańcy” jest Szymon Kurpisz.

Kandydaci do Rady Miasta