Skip to main content

Pięć lat spędzonych w Radzie Miasta pozwoliło mi zebrać doświadczenie i zaznajomić się z mechanizmami, które odpowiadają za decyzje podejmowane na rzecz Mieszkańców Swarzędza.

Dzisiaj wiem, że nie partyjne barwy i slogany rodem z TV, a społeczne zaangażowanie i „bycie blisko” codziennych spraw powinny stanowić o tym, kto będzie reprezentował Mieszkańców w radzie.

Jestem niezwykle dumna, że osoby, które postanowiły dołączyć do ruchu My Mieszkańcy i znalazły się na liście okręgu nr 2, której mogę przodować, to właśnie tacy ludzie. Jestem w pełni przekonana, że mamy najmocniejszą listę w naszym okręgu i głos na nas to głos na Nową Jakość Działania.

 

Dlaczego tak myślę? Pozwólcie na chwilę subiektywnej refleksji 

 

Jerzy Kot – Społecznik, wychowawca i człowiek z misją.

„Być dla!” to hasło przyświecające Mu w codziennej pracy, której poświęcił całe swoje serce. Jerzy związany jest ze „Swarzędzką Czwórką” od czasu ukończenia studiów. Pełni funkcję wychowawcy w klasach specjalnych, a dzięki swoim inicjatywom i nieprzeciętnemu zaangażowaniu dał uśmiech wielu podopiecznym, będąc organizatorem wyjątkowych koncertów „Jego” dzieciaków i młodzieży. Chęć pomocy i niegasnący zapał są ogromną inspiracją dla wielu z nas. Jurku, dobrze że jesteś!

 

Monika Wawrzyniak – Monika jest zawsze tam, gdzie potrzebne jest wsparcie. Jej wyjątkowa empatia niejednokrotnie przełożyła się na realną pomoc wobec osób w potrzebie. Jest świetną organizatorką i nie wie co to znaczy poddać się lub odpuścić. Kwoty zgromadzone podczas napędzanych przez Monikę zbiórek są wyższe niż wartość obecnego Budżetu Obywatelskiego. Monika, wiem, że samorząd potrzebuje takiej osoby jak Ty.

 

Anna Rogińska – Swarzędzki Bazar stał się obecnie miejscem bardzo lubianym przez komitety startujące w wyborach samorządowych. A My Mieszkańcy? My mamy tam swojego człowieka! Osobę niezwykle ciepłą, prowadzącą własną, małą działalność i na co dzień przebywającą wśród ludzi. Ania dzięki uczestniczeniu w codziennym życiu lokalnej społeczności Swarzędza, doskonale wie co jest istotne dla Mieszkańców. Aniu, wierzę że będziesz doskonałym głosem Mieszkańców w Radzie Miasta i serdecznie Ci kibicuję.

 

Agnieszka Błaszczyk – Z wykształcenia socjolog oraz absolwentka kierunku psychosomatyka. Zawodowo jako inspektor koordynuje właściwe, zgodne z przepisami działanie systemów informatycznych w strukturach wojskowych. Dla Agnieszki, jako radnej istotny będzie rozwój infrastruktury oraz rozsądne gospodarowanie gminnymi środkami. Aga, jestem przekonana, że Twoja wnikliwość, inteligencja i wyważenie są cechami, które realnie mogą pomóc w codziennej pracy samorządu.

 

Karol Gąsiorek – Mieliśmy okazję poznać się przy okazji  spotkania lokalnych przedsiębiorców dotyczącego rewitalizacji swarzędzkiego Rynku. Podejście do realizowania własnego biznesu i poziom zaangażowania w projekty, w które angażuje się Karol, są gwarantem tego, że będzie on świetnym radnym.

 

Tomasz Zieliński – Ogromne zaangażowanie podczas pierwszych kroków stawianych przez „My Mieszkańcy”, wiedza prawnicza, doświadczenie w biznesie i transporcie. Celem Tomasza jako radnego jest m.in. zostanie łącznikiem pomiędzy Mieszkańcami a Ratuszem. Tomku, z Twoim podejściem do pracy i wiedzą na temat transportu publicznego będziesz doskonałym radnym!

 

Witold Hajnowski i Arkadiusz Małyszka – Nestorowie naszej „młodej listy”. Panowie swoją klasą i wiedzą wnoszą ogromną wartość do grupy „My Mieszkańcy”. Pasjonaci lokalnej historii z bogatym doświadczeniem w strukturach samorządowych. Ogromnie dziękuję Wam, że zgodziliście się pójść z nami do wyborów i wspieracie nas swoim cennym doświadczeniem.

 

Agnieszka Zawada-Chmiel

Nie przepadam za pisaniem o sobie i publikowaniem dużej ilości wpisów w mediach społecznościowych. Chciałabym, żeby o tym jak Państwo odbieracie moją osobę decydowały moje czyny, na podstawie których można wyrobić swoją opinię. Wynikiem moich starań i sporego zaangażowania w inicjację ruchu „My Mieszkańcy” jest możliwość wspólnego startu w wyborach ze wspaniałą grupą osób, którą opisałam wyżej.

 

Głęboko wierzę, że jak największa część z nas będzie mogła zostać Państwa reprezentantami w Radzie Miasta. Będąc najmłodszą radną poprzedniej kadencji wiele się nauczyłam i wiem jakich kompetencji potrzeba, aby skutecznie działać dla miasta. Moja rodzina związana jest ze Swarzędzem od 8 pokoleń, jest on dla mnie wyjątkowym miejscem. Jestem przekonana, że z silną reprezentacją My Mieszkańcy w Radzie Miasta będziemy w stanie wprowadzać Nową Jakość Działania w Swarzędzkim Samorządzie.

Zachęcam Państwa do poświęcenia dłuższej chwili na zapoznanie się z pomysłami komitetów startujących w wyborach i  na ich podstawie, oddania głosu zgodnie ze swoimi przekonaniami i wartościami.

Kandydaci do Rady Miasta